Türkiye'de İlk Defa : Kuş Fotografları Albümü Çıktı

Turkey's First Bird Photography Album hits the market (includes English text)

Zümrüd-ü Anka'yı Ararken (1) isimli albüm kuş fotoğraflarından oluşan ve ülkemizde ilk kez hazırlanan bir fotograf yapıtıdır. Albüm, dünyanın çeşitli yerlerindeki vahşi ve oluşturulmuş yaşam ortamlarda çekilen kuş fotograflarından oluşmaktadır. Her fotografın arkasında fotograftaki kuşu tanıtıcı bilgiler (Türkçe ve İngilizce) ve illüstrasyonlar bulunmaktadır. Ayrıca, fotoğraf severlerin beğendiği fotografı çerçeveleterek duvara asılabilmesi için sayfalar perforajlanmıştır; bu şekliyle de albüm Türkiye'de bir diğer ilk olma özelliği taşımaktadır.

Fotoğraf ve doğaseverler için hazırlanmış olan bu albümün, aynı zamanda çoçuklar için de, doğa sevgisinin aşılanmasına yardımcı olacak eşi bulunmaz bir kaynak olduğu düşünülmektedir. Çocuklardan ve ailelerinden alınan olumlu eleştiriler bu görüşü doğrulamaktadır. Albümün, arkasında, iki yıllık bir çalışma sonucunda, (DHKD, AKGT, Milli Parklar ve Av Yaban Hayatı Genel Müdürlüğü, M.Serhan Oksay, Can Bilgin, Sancar Barış, Asaf Ertan ve Güven Eken tarafından) hazırlanan ilk Türkçe kuş isimleri listesi de yer almaktadır.

Albümün daha fazla kişiye ulaşabilmesini temin etmek için sponsorların katkısıyla fiyatının düşük tutulması sağlanmıştır. İnkilap ve Remzi Kitabevleri'nde satılan albüme, ideefixe veya pandora web sitelerinden on-line sipariş vererek de sahip olmak mümkündür.

Albüm, Çevre ve Doğa Örgütleri ile Kuş Gözlem Toplulukları için indirimli, okul kütüphaneleri için ise ücretsizdir. Bu konularda daha fazla bilgi edinmek ve her türlü soru ve önerileriniz için lütfen Serhan Oksay ile iletişime geçiniz.

Zümrüd-ü Anka'yı Ararken Fotograf Albümü (2) Projesi Sponsor Olun!